HİZMETLERİMİZ

İşlem Aracılığı

Pay Piyasası İşlemleri

Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda işlem görmekte olan farklı sektörlerden şirketlerin payları, rüçhan hakkı kuponları, borsa yatırım fonları, varantlar ve sertifikalar için alım satım emirlerinizi Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla iletilebilirsiniz. Pay senetlerine iki amaçlı yatırım yapabilirsiniz. Birincisi, kısa süreler içinde alım satım yaparak kazanç sağlamak, diğeri ise büyüme stratejisine sahip uzun vadeli bir portföy oluşturmak için. Pay senetleri kazanma potansiyeli yüksek, dolayısıyla riski yüksek bir yatırım aracı olup bu nedenle her iki amaç için de uzman bir kuruluşla çalışmak, her an değişen piyasa koşullarına ayak uydurmak, doğru zamanda hızlı karar almak yatırımlarınızın geleceği için son derece önemlidir. Yapı Kredi Yatırım'ın deneyimli uzman kadrosu, 10'dan fazla işlem kanalıyla alım satım işlemlerinizde her zaman her yerde yanınızdadır.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Kredili İşlemler

Menkul kıymet kredisi, portföyünüzde yer alan menkul kıymetlerin teminat olarak kabul edilerek Borsa İstanbul tarafından Kredili İşlem’e konu pay senetlerinden daha fazla alım yapmanıza imkan sağlayan bir kredidir. Yapı Kredi Yatırım’da imzalayacağınız Kredili İşlem Sözleşmesi ile beklentileriniz doğrultusunda piyasada daha fazla pozisyon alarak değişimlerden yararlanma potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

Gün İçi İşlemler

Gün İçi İşlem, pay piyasasındaki seanslık değişimleri fırsata dönüştürmenin en kolay yoludur.

Portföyünüzde yer alan menkul kıymetlerin teminat olarak kabul edilerek daha fazla alım yapmanıza imkan sağlayan gün içi alım limitiyle, gün sonunda kapatmak kaydıyla ilave bir maliyet olmaksızın piyasada daha fazla pozisyon alabilirsiniz.

Ödünç İşlemleri

Türkiye'de ilk kez Yapı Kredi Yatırım'ın yasal bir ürün olarak müşterilerine sunduğu Ödünç İşlem; ödünç veren tarafından ödünç alan tarafa, belirli bir dönem için sermaye piyasası araçlarının verilmesi ve aynı cins sermaye piyasası aracının mislen geri alınmasıdır.

Ödünç işleminde, pay senetlerinin mülkiyeti değişmez ve ayrıca, ödünç süresi içinde doğan rüçhan hakkı ya da temettü gibi tüm haklar, ödünç verene aittir.

Siz de ödünç vererek portföyünüzde orta/uzun vadeli bulundurduğunuz, belirli bir süre “atıl” duracak olan pay senetleriyle risksiz ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Açığa Satış İşlemleri

Açığa Satış, sahip olunmayan sermaye piyasası araçlarının satılması, satışa ilişkin takas yükümlülüğünün ödünç alınan sermaye piyasası araçları ile yerine getirilmesi işlemidir. Fiyatının düşmesini beklediğiniz bir pay senedini ödünç alarak yüksek fiyattan satıp düşük fiyattan satın alarak iade edebilir, bu sayede çok kısa sürede önemli bir kazanca sahip olabilirsiniz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde çok yaygın bir sermaye piyasası ürünü olan Açığa Satış, Yapı Kredi Yatırım tarafından piyasa dinamiklerinden faydalanmak isteyen yatırımcılarına alternatif bir çözüm olarak sunulmaktadır. Türkiye’de ilk defa Yapı Kredi Yatırım tarafından uygulanan açığa satış, deneyimli uzman kadro ve geniş ödünç havuzuyla müşterilerimizin hizmetindedir.

Vadeli Piyasa İşlemleri

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP), Borsa İstanbul nezdinde kurulmuş vadeli işlem sözleşmeleriyle opsiyon sözleşmelerinin işlem gördüğü piyasadır. VİOP ile yatırımcılar beklentileri doğrultusunda hem vadeli işlem sözleşmelerinde hem de opsiyon sözleşmelerinde belirli bir teminat karşılığında pozisyon alabilirler. Geleneksel yatırım araçlarından farklı bir yatırım alternatifi olan vadeli işlem sözleşmeleriyle korunma, yatırım ve arbitraj amaçlı işlem yapabilirsiniz. Kurumsal ve bireysel yatırımcılara kendi risk algılarına ve beklentilerine göre bekledikleri çerçeveye kadar risk alma ve riskten korunma imkanı tanıyan vadeli işlem sözleşmeleri, aynı zamanda fiyat istikrarı ve gelecekteki nakit akımlarını belirleme imkanı sağlar. Yatırımcılar kaldıraç etkisi, portföy koruması, endeksi satın alıp satabilme, vergi avantajı ve düşük işlem maliyetinden yararlanabilirler. Opsiyon, iki taraf arasında yapılan ve alıcıya, ödeyeceği belli bir tutar (opsiyon primi) karşılığında, belirli bir vadeye kadar (veya belirli bir vadede), bugünden belirlenen bir fiyat (kullanım fiyatı) üzerinden opsiyona dayanak teşkil eden bir malı, kıymeti veya finansal göstergeyi satın alma veya satma hakkı tanıyan, satıcıya da alıcının bu sözleşmeden doğan hakkını kullanması durumunda sözleşmeye dayanak teşkil eden malı, kıymeti veya finansal göstergeyi satma ya da alma yükümlülüğü getiren sözleşmedir. Yatırımcılar opsiyonlarla hem portföylerini çeşitlendirebilir hem de beklentilerine paralel pozisyon alabilirler.

Tradebox

TradeBOX, Yapı Kredi Yatırım'ın bilgi ve deneyimiyle, dünya piyasalarını tek bir platform üzerinden ulaşma, uluslararası hisse senetleri, opsiyonlar ve vadeli işlem (futures) kontratlarında kolay ve hızlı bir şekilde gerçek zamanlı işlem yapma imkanı sunan elektronik işlem platformudur.

Korunma, arbitraj veya yatırım amaçlı işlem yapmak isteyen tüm yatırımcılara kesintisiz ve dinamik hizmet sunar.

Platform, global piyasalarda, günün her saati, web üzerinden veya mobil uygulamalardan işlem yapabilme, anlık pozisyon-risk takibi imkanı ve detaylı analizler sunar.

TradeBOX ile aşağıdaki piyasalara erişebilirsiniz.

 • Yurt Dışı Piyasalarda Vadeli İşlemler (Futures)

  Yatırımcılarımız, paritelerde, finansallarda, değerli metallerde, tarımsal ürünleri ve enerji piyasalarında, borsalar tarafından belirlenmiş standart teminatlar karşılığı kaldıraçlı pozisyon alabilir.

  Örnek: İleri vadeli Brent Petrol yatırımı yapmak isteyen yatırımcımız 4,150 USD teminat karşılığı değeri 59 USD olan 1 kontrat alarak 59,000 USD değerinde yatırım yapabilir. Bu ürün yaklaşık 1’e 14 kaldıraç olanağı sağlar. (59,000/4,150)

 • Yurt Dışı Hisse Senetleri ve Borsa Yatırım Fonları (ETF)

  TradeBox ile müşterimize eş zamanlı yurt dışı hisse senedi borsalarına ve bu borsalarda işlem gören borsa yatırım fonlarına da anlık erişim imkanı sunuyoruz. Borsa Yatırım Fonu, bir endeksi baz alan, baz aldığı endeksin performansını yatırımcılara yansıtmayı amaçlayan ve payları borsalarda işlem gören yatırım fonlarıdır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Yatırım Fonları

Yatırım fonu riskin dağıtılması ilkesiyle, benzer yatırım amaçlarına sahip yatırımcıların bireysel yatırım yapmak yerine nakitleriyle ''büyük bir portföy''e ortak olması esasına dayanır. Yatırım fonları, ülkemizde Sermaye Piyasası Kurulu'nun denetiminde olan yatırım araçlarıdır. Bir yatırım fonuna yatırım yapıldığında, o yatırım fonundan pay alınmış olunur. Sahip olunabilecek payların sayısı, yatırılan paranın miktarına ve o yatırım fonunun, bir payının o günkü değerine bağlıdır. Yatırım fonu paylarının değerini, fonu oluşturan menkul kıymetlerin değerleri belirler. Pay senetleri, tahvil, bono gibi menkul kıymetlerin değerleri her gün değiştiği için, yatırım fonu paylarının değerleri de her gün değişir.

Yapı Kredi Fonları aracılığı ile;

 • Bireysel tasarruflarınız için profesyonel yönetim hizmeti alabilir, küçük tasarruflarınızla bile büyük yatırımcıların sahip olduğu yatırım avantajlarını elde edebilirsiniz.
 • Sabit getirili, dövize endeksli ve pay senedi gibi farklı nitelikteki menkul kıymetlerle portföy çeşitlendirmesi yapabilir ve riski minimize edebilirsiniz.
 • Fon portföyündeki değer artışlarının yatırımcı hesaplarına günlük olarak yansıtılması ve yatırım fonlarının yüksek likiditesi sayesinde fonlarınızı güncel değeriyle kolaylıkla nakde dönüştürebilirsiniz.

Portföy Aracılığı

FxBox

FxBox platformuyla 5 gün 24 saat dünya para birimlerinde ve değerli metallerde hızlı ve güvenilir şekilde işlem yapabilir; dünyadaki gelişmelere göre pozisyon alabilir, teknik indikatör çeşitliliği ve otomatik alım-satım sistemleriyle kendi stratejilerinizi kurgulayabilirsiniz.

Foreks piyasasının avantajları arasında kaldıraç imkânı, yüksek likidite, kolay ulaşım, emir çeşitliliği, çift yönlü işlem olanağı, düşük işlem masrafı ve dar fiyat bandında işlem yapma imkânı bulunmaktadır.

Foreks Piyasasının Avantajları

Kaldıraç İmkanı: İşlem yaparken mevcut bakiyenizden daha yüksek tutarlarda işlem yapabilmenize olanak sağlar.

Yüksek Likidite: FX işlemleri günlük 5 trilyon USD’ye yakın işlem hacmiyle dünyanın en likit piyasası konumundadır. Bu nedenle spekülasyon ve manipülasyonun oluşması oldukça zordur.

Kolay Ulaşım: İnternet bağlantısının bulunduğu her noktadan 24 saat piyasalara ulaşabilir ve işlem yapabilirsiniz.

Emir Çeşitliliği: Platformun sunduğu “kâr al” ve “zarar durdur” gibi emirlerle pozisyonlarınızı yönetebilirsiniz.

Çift Yönlü İşlem Yapma Olanağı: Foreks piyasalarının sunduğu açığa satış, kısa pozisyon açma imkânıyla sadece fiyatlar yükselirken değil, düşerken de kazanma olanağınız bulunmaktadır.

Düşük İşlem Masrafı Dar Alım-Satım Fiyat Bandı: Likidite yüksek olduğu için alış-satış fiyat farkları düşüktür.

27.08.2011 tarihli 28038 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sermaya Piyasası Kurulu’nun (SPK) “Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri ve Bu İşlemleri Gerçekleştirebilecek Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ” ile Foreks piyasaları Türkiye’de yasal bir zemine oturtulmuştur.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Yatırım Danışmanlığı

Yatırım Danışmanlığı, bireysel ve kurumsal yatırımcıların risk ve getiri tercihleri, vergi koşulları, hedef ve beklentilerine en uygun yatırım stratejilerinin ve alternatiflerinin sunulması amacıyla yazılı ve sözlü olarak kişiye özel yatırım tavsiyesinde bulunulması hizmetidir.

Yapı Kredi Yatırım'da tecrübeli yatırım danışmanları ve 7/24 piyasaları takip eden araştırma ekibinin analiz ve incelemeleriyle yatırım danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Kurumsal Finansman

Sermaye Piyasası Danışmanlık Hizmetleri

Sermaye piyasaları, bankacılık sistemine alternatif olması sebebiyle tüm dünyada önemli bir fon kaynağıdır. Türkiye sermaye piyasaları ise gerek yasal altyapının güncellenmesi gerek yurt içindeki kurumsal yatırımcı tabanının genişlemesiyle son yıllarda büyük bir gelişim göstermektedir. Yurt dışındaki yatırımcıların Türk varlıklarına artan ilgisi de finansman arayışındaki şirketlere Türk Lirası ve yabancı para cinsinden borç veya özkaynağa erişim imkânı sunmaktadır.

Yapı Kredi Yatırım Sermaye Piyasaları Danışmanlığı, hem yurt içi hem de yurt dışı piyasalardan finansman teminini aynı çatı altında sunarak şirketlere toplu çözümler üretmektedir. Deneyimli ekibi, geniş dağıtım ağı ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdiği detaylı analizlerin sonucunda sunduğu yenilikçi çözümlerle, sektörün en önemli kurumları arasında yer almaktadır. 2012 yılında gerçekleşen UniCredit Menkul Değerler A.Ş. birleşmesiyle Yapı Kredi Yatırım’ın tecrübeli ekibi UniCredit’in tamamı yurt dışı tecrübesine sahip takımıyla desteklenmiş, ayrıca UniCredit ile ortaklığın verdiği güç sayesinde Yapı Kredi Yatırım, yurt dışı ürünleri ve dağıtım ağını kapsayan çok geniş bir platformun parçası haline gelmiştir.

Pay Halka Arzları

Şirketlerin en önemli sermaye erişim imkânlarından biri olan pay halka arzları, şirketler açısından finansal öneminin yanı sıra kurumsallaşma anlamında da kurumlara değer katmaktadır. Piyasanın en önemli oyuncularından Yapı Kredi Yatırım, ülkemizde gerçekleşen önemli pay halka arzlarının pek çoğunda lider veya konsorsiyum üyesi olarak yer almıştır. Yurt içindeki yaygın satış kanallarının yanı sıra, halka arz başarısında önemli etkenlerden olan yabancı yatırımcıya ulaşmada gerek Yapı Kredi Yatırım yurt dışı satış kanalları gerek UniCredit işbirliği çerçevesinde yabancı yatırımcılara erişim imkânıyla en iddialı platformlardan birine sahiptir.

Borçlanma Araçları

2010 yılında özellikle mevzuatlarda gerçekleşen güncellemelerin sonucu olarak, yurt içi borçlanma aracı piyasaları ciddi bir ilerleme göstermiştir. Borçlanma araçları bu dönemde, tutar bazlı genişlemenin yanısıra; kurumların taleplerine paralel olarak, hem mevcut ürünlerin gösterdiği esnek yapı hem de piyasaya sunulan yeni ürünlerin de etkisiyle sermaye piyasalarının en önemli bileşenlerinden biri haline gelmiştir.

Yapı Kredi Yatırım; özel sektör tahvili, bono, kira sertifikası, varlığa dayalı menkul kıymetler ve varlık/ipotek teminatlı menkul kıymetler başta olmak üzere tüm borçlanma aracı ürünlerinin ihracında sektörün en önemli oyuncularındandır. Hem yurt içi piyasalardaki geniş dağıtım ağı hem de belirli ürünlerde UniCredit ile ortaklığın sağladığı yurt dışı piyasalara erişimle Yapı Kredi Yatırım, 2017 yılında yurt içinde toplam 11,9 milyar TL, yurt dışında toplam 1,9 milyar USD tutarında borçlanma aracı ihracında şirketlere danışmanlık yapmıştır. 2018 yılının sadece ilk yarısında ise bu rakam sırasıyla 6,8 milyar TL ve 2,2 milyar USD olarak gerçekleşmiştir.

Yapı Kredi Yatırım Danışmanlığında Gerçekleşen Örnek İşlemler

2018 yılında gerçekleştirdiğimiz borçlanma aracı ihraçları

Suzuki


40.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Kasım

Otokoç


298.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(3 işlem)

Lider Kurum

Şubat - Ekim

Koçtaş


30.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ekim

Çelik Motor


175.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(2 işlem)

Lider Kurum

Ocak - Temmuz

Bien Yapı


110.000.000 TL

Tahsisli Satış

Lider Kurum

Haziran

Koç Fiat


155.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(2 işlem)

Lider Kurum

Mayıs - Haziran

Kaleseramik


50.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Haziran

Opet


390.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(3 işlem)

Lider Kurum

Şubat - Nisan

Koçfinans


190.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(2 işlem)

Lider Kurum

Ocak - Mart

Aygaz


75.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ocak

Uluslararası İşlemler (UniCredit)

Rönesans GY


300 mln USD

Eurobond

Eş Talep Toplayıcı

Nisan 2018

Vakıfbank


650 mln USD

Eurobond

Eş Talep Toplayıcı

Ocak 2018

TSKB


350 mln USD

Eurobond

Eş Talep Toplayıcı

Ocak 2018

2017 yılında gerçekleştirdiğimiz borçlanma aracı ihraçları

Koç Fiat Kredi


260.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(4 işlem)

Lider Kurum

Temmuz - Aralık 2017

Karsan Otomotiv


155.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(2 işlem)

Lider Kurum

Ekim 2017

Sarten Ambalaj


50.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ekim 2017

Rönesans Holding


170.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ekim 2017

Timur Gayrimenkul


50.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ekim 2017

Aygaz


135.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(2 işlem)

Lider Kurum

Nisan - Ekim 2017

Koç Finans


235.500.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(4 işlem)

Lider Kurum

Ocak - Eylül 2017

Çelik Motor


430.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(4 işlem)

Lider Kurum

Şubat - Eylül 2017

Otokoç


100.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ağustos 2017

Koçtaş


100.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(2 işlem)

Lider Kurum

Mart - Haziran 2017

ALJ Finansman


53.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Mayıs 2017

Türk Traktör


150.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

(2 işlem)

Lider Kurum

Nisan 2017

2016 yılında gerçekleştirdiğimiz borçlanma aracı ihraçları

Seçilmiş İşlemler

Sarten Ambalaj


50.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Aralık 2016

Tat Gıda


50.000.000 TL (2 işlem)

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Kasım 2016

Otokoç


100.000.000 TL (2 işlem)

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ağustos-Kasım 2016

IC İçtaş


115.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ekim 2016

Koçtaş


50.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ekim 2016

Nobel İlaç


50.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ağustos 2016

Çelik Motor


100.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Mart 2016

Finans Leasing


107.000.000 TL (2 işlem)

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ocak-Mayıs 2016

Limak Çimento


100.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Mart 2016

Kaleseramik


50.000.000 TL (2 işlem)

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Haziran 2016

TF Varlık Kiralama


200.000.000 TL (2 işlem)

Halka Arz ve NYS

Lider Kurum

Ocak-Şubat 2016

Aygaz


75.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ocak 2016

Uluslararası İşlemler (UniCredit)

Halkbank


500.000.000 ABD$

Senior Unsecured Notes

Eş Global Koordinatör ve Talep Toplayıcı

Haziran 2016

TSKB


300.000.000 ABD$

Green/Sustainable Notes

Eş Talep Toplayıcı

Mayıs 2016

Vakıfbank


500.000.000 Euro

Mortgage Covered Notes

Düzenleyici ve Eş Talep Toplayıcı

Nisan 2016

Yapı Kredi


500.000.000 ABD$

Base III compliant Tier 2 Notes

Eş Lider

Mart 2016

2014 yılında gerçekleştirdiğimiz borçlanma aracı ihraçları

Yapı Kredi Leasing


54.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Aralık 2014

YDA İnşaat


200.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Eş Lider

Aralık 2014

TF Varlık Kiralama


60.000.000 TL

Kira Sertifikası - Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Aralık 2014

Yapı Kredi


5.818.329.700 TL

Halka Arz

Lider Kurum

Ocak-Aralık 2014

Koç Fiat Kredi


125.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış (2 Tertip)

Lider Kurum

Kasım-Haziran 2014

Koç Finans


50.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Kasım 2014

Yapı Kredi Faktoring


150.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Ekim 2014

Koçtaş


75.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Temmuz 2014

YDA İnşaat


100.000.000 TL

Nitelikli Yatırımcılara Satış

Lider Kurum

Temmuz 2014

Kurumumuz Aracılığı ile İhraç Edilen Borçlanma Araçları

Diğer Sermaye Piyasası Çözümleri

Yapı Kredi Yatırım Sermaye Piyasaları Danışmanlığı, pay halka arzları ve borçlanma araçları piyasalarında sunduğu yenilikçi çözümlerin yanında, kurumların ihtiyaçlarına paralel olarak sermaye arttırımı, çağrı ve finansal danışmanlık konularında da piyasalarda aktif olarak yer almaktadır.

Sınırlı Saklama Hizmeti

İşlem aracılığı ve portföy aracılığı ile ilgili olarak yetkili olunan ve aracılık hizmetine konu olan sermaye piyasası araçlarının, bireysel portföy yöneticiliğine ilişkin yönetilen portföylerin, aracılık yüklenimi ve en iyi gayret aracılığına ilişkin olarak ise halka arzına aracılık edilen sermaye piyasası araçlarının saklanması ile sınırlıdır.

Araştırma

Tüm yatırım araçlarının değerleri, yurt içindeki ve yurt dışındaki ekonomik ve siyasi gelişmelerden etkilenirler. Buna ek olarak hisse senetlerinin değerlerinin oluşmasında, şirketin içinde bulunduğu sektörün durumu ve şirketin kendi performansı da çok önemli rol oynar. Yatırım araçlarından azami verimi elde edebilmek için bütün bu değişimlerin yakından ve profesyonel bir gözle izlenmesi gerekir. Türkiye piyasalarındaki yüksek dalgalanmalar dikkate alındığında müşterilerin yatırımlarını risklere karşı korumak, bu dalgalanmaları müşteri lehine fırsat olarak değerlendirebilmek Yapı Kredi Yatırım'ın en önemli önceliğidir.

Yapı Kredi Yatırım, tecrübeli kadrosuyla bireysel ve kurumsal müşterilere sermaye piyasası araçları için araştırma hizmeti vermektedir. Analistlerimiz makro ekonomik tahminleri, sektör ve şirket bilgileriyle harmanlayarak takip listesinde bulunan şirketler için kapsamlı şirket analizleri/raporları hazırlamaktadır. Söz konusu raporlarda uzmanlarımızın finansal tablolara ilişkin beklentileri ve alım-satım tavsiyeleri yer almaktadır.

Başa Dön