HAKKIMIZDA

Yapı Kredi Yatırım

Türk sermaye piyasalarının öncü aracı kurumlarından biri olarak Türkiye’nin en büyük grubu  Koç Holding ve Avrupa’nın önde gelen bankacılık gruplarından UniCredit’in desteğiyle yurt içinde ve yurt dışında yerleşik bireysel, kurumsal yatırımcılara, geniş ürün yelpazesiyle doğru ve güvenilir çözümler üretiyoruz.

Yaygın erişim kanalları ve farklı ürün seçeneklerini, deneyim ve uzmanlığımızla bütünleştirerek teknolojik olanakları ve piyasaları günü gününe izleyen, gelişmeleri anında değerlendirip yorumlayan yatırım danışmanlarıyla sermaye piyasalarında müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunuyoruz.

İstanbul Genel Müdürlük'te dört satış bölümü, İstanbul dışında yer alan sekiz yatırım şubesi ve Türkiye'nin her noktasında yaygın Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'nin emir iletim aracısı olarak hizmet vermekteyiz.


Bilgi Toplumu Hizmetleri
 

Üst Yönetim

Genel Müdür/Yönetim Kurulu Üyesi: Gülsevin Çipli

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Fakültesi mezunudur. Kariyerine 1984 yılında American Express Bank İstanbul Merkez Şube’de başlayıp, 1987 yılında Sermaye Piyasaları Grubu’na Müdür Yardımcısı olarak atanmış; 1989 yılından itibaren Koç Amerikan Bank A.Ş. Hazine Bölümü’nde sırasıyla Döviz, TL ve Sabit Getirili Menkul Kıymetler masalarında Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1993-2003 yılları arasında Ticari ve Özel Bankacılık alanlarında üst düzey yönetici olarak görev almış, 2003-2006 yılları arasında Koçbank A.Ş.’de Özel Bankacılık Satış Yönetimi Grup Başkanlığı, 2006 yılında Koçbank/Yapı Kredi entegrasyonuyla birlikte Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi’nde Satış Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2009-2013 yılları arası Yapı Kredi Portföy Yönetim A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Gülsevin Çipli, Mayıs 2013'den itibaren Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Aynı zamanda Takasbank Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Yurtiçi Piyasalar Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı: Hakan Yolcu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Yapı Kredi Yatırım'da yatırım uzmanı olarak başladığı kariyerine 2013 yılından beri Yurt İçi Piyasalar Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi'nde İktisat Teorisi ana bilim dalında yapan Hakan Yolcu'nun finans sektöründe 20 yıllık aktif tecrübesi bulunmaktadır.

Mali İşler ve Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı: Yılmaz Arısoy

Yılmaz Arısoy, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 1997’de Koç Holding A.Ş.’de Finansman Grubu’nda başladı. 1999’da Koç Holding bursuyla Amerika’ya giderek Cornell Üniversitesi’nde işletme yüksek lisans eğitimini (MBA) tamamladı ve New York’ta Lehman Brothers’da kurumsal finansman üzerine tecrübe edindi. Sonrasında New York’ta UBS Investment Bank’te Yatırım Bankacılığı ve Virginia’da Capital One Bank’te Perakende Bankacılık ve Kredi Kartları alanlarında yöneticilik yaptı. 2006 yılında Türkiyeye dönerek Koçbank ile Yapı Kredi Bankası entegrasyonunda görev aldı ve Yapı Kredi’de MIS ve İş Planlama Grubu Başkanı olarak çalıştı. 2010 yılında Yapı Kredi’nin ana hissedarı UniCredit Bankacılık Grubu’nun Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ne expat göreve atandı ve UniCredit Bank Slovenia’da Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak çalıştı. 2014 Ekim’de Yapı Kredi Yatırım’a gelen Arısoy, Mali İşler ve Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuğu vardır.

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı: Gökhan Erün

Gökhan Erün, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü lisans, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunudur. 1994 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğü’nde kariyerine başlamıştır. 1999-2004 yılları arasında Ticari Pazarlama Birim Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2004’te atandığı Garanti Emeklilik ve Hayat Genel Müdürlüğü görevinden sonra Eylül 2005’te Garanti Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Eylül 2015’ten itibaren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili olarak kariyerine devam eden Erün, bu dönemde Kurumsal Bankacılık Koordinasyon, Hazine, Hazine Pazarlama ve Finansal Çözümler, Türev Ürünler, Nakit Yönetimi ve İşlem Bankacılığı ve Finansal Kurumlar alanlarından sorumlu olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Garanti Bankası’nın çeşitli iştiraklerinin Yönetim Kurullarında görev almıştır. Ocak 2018’den itibaren kariyerine Yapı Kredi’de devam eden Erün, Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Başkanı olan Erün, Yapı Kredi Grubu iştiraklerinin Yönetim Kurullarında da yer almaktadır.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Niccolò Ubertalli

Niccolò Ubertalli, Politecnico di Torino (Turin, İtalya) Üniversitesi’nden Malzeme Mühendislik Bölümü’nden 1996 yılında mezun olduktan sonra, Vanderbilt Üniversitesi (Tennessee, ABD) Owen İşletme Okulu’nda 2000 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ubertalli, Yüksek Lisans sırasında aynı zamanda Teksid Alüminyum Dökümhanesi’nde Program Yöneticisi ve Proses Mühendisi olarak çalışmıştır. Ubertalli, 2000 yılında Milano’ya (İtalya) taşınarak 2002 yılına kadar McKinsey’de Kıdemli Ortak olarak görev yapmıştır. 2002-2004 yılları arasında, UniCredit Clarima’da Müşteri İlişkileri Bölümü’nde Direktör, 2004-2006 yılları arasında ise dünyanın en büyük kredi kartı hacmine sahip olan ve Bank of America tarafından satın alınan MBNA firmasında (ABD ve İngiltere) Birinci Başkan Vekili olarak çalışmıştır. 2006 yılında Bulgaristan’a taşınan Ubertalli, 2009 yılına kadar UniCredit Tüketici Finansmanı’nda Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görev yapmıştır. 2009 yılında İtalya’ya geri dönen Ubertalli, UniCredit SpA’de 2009-2011 arası Grup CEO’su için Personel Şefi, 2011-2012 yıllarında ise Tüketici Finansmanı Başkanı olarak çalışmıştır. Ubertalli, 2012 yılında Romanya’ya taşınarak UniCredit Tiriac Bankası’nda Şubat 2015 tarihine kadar Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. Bu dönem içinde aynı zamanda Pioneer Investments Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Tiriac İcra Kurulu Üyesi, UniCredit Bulgaristan Tüketici Finansmanı Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Romanya Tüketici Kredileri Yönetim Kurulu Üyesi ve Romanya Ergo Asigurari de Vita S.A’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Niccolò Ubertalli, Şubat 2015 tarihi itibarıyla Yapı Kredi’de UniCredit’i temsilen Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. Ubertalli aynı zamanda, Koç Finansal Hizmetler Murahhas Üye ve İcra Başkanı Vekili ve Yapı Kredi’nin iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır (Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Bank Nederland, Yapı Kredi Bank Azerbaijan, Yapı Kredi Bank Moscow, Yapı Kredi Bank Malta ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık). Ubertalli, ayrıca Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda ve Allianz Yaşam ve Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Albert Angersbach

Albert Angersbach 2006 yılında Frankfurt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin Uluslararası Finans ve Hukuk Bölümü’nde mezun olmuştur. İş hayatına 2006 yılında Unicredit Bank Austria’da Kurumsal Sektör Analisti olarak başlamıştır. 2007 yılında Deutsche Bank’da Kurumsal Kredi Riski Müdürü görevini sürdüren Albert Angersbach, 2010 -2011 yılları arasında Unicredit ATF Bank’da Kredi Tahsis Direktörü olarak kariyerine devam etmiştir. 2011-2013 yıllarında Unicredit ATF Bank’da CRO olarak görev almıştır. 2013 yılında Unicredit Bank Ukrayna’da Kurumsal Krediler Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2016-2018 yılları arasında Unicredit Bank Hırvatistan’da CRO olarak görev almıştır.
Albert Angersbach, Ağustos 2018 tarihi itibariyle Yapı Kredi Bankası A.S. Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Massimo Francese

Massimo Francese (50) Milano’da (İtalya) "Cattolica del Sacro Cuore" Üniversitesi, Ekonomi & Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında "Credito Italiano" bankasında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak göreve başladı ve sonrasında aynı kurumda Organizasyon, Teftiş, Planlama ve Kontrol gibi çeşitli alanlarda deneyim kazandı. 2005 yılında Unicredit S.p.A, Grup Planlama Başkanı oldu. 2007-2010 yılları arasında kariyerine Unicredit Family Financing Bank S.p.A’da Finans Başkanı (CFO) olarak devam etti. Kasım 2010’dan 2012 yılı başlarına kadar Unicredit S.p.A Tüketici Finansmanı Bölümü’nde, Değerleme Yönetimi ve Planlama Başkanlığı’nda bulundu. Bunu takiben, 2012 yılında Sofya’da (Bulgaristan) "Unicredit Consumer Financing EAD"de CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu görevini, Şubat 2016 sonuna değin sürdürdü.
Mr. Francese, 1 Mart 2016 tarihi itibariyle Yapı Kredi Bankası A.S. Finansal Planlama ve Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır

Saruhan Yücel

Saruhan Yücel, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü lisans, Illinois Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunudur. Yücel, 2000 yılında Koçbank’nda Fon Yönetimi Bölümünde kariyerine başladı. 2002-2003 yılları arasında bulunmuş olduğu Yapı Kredi Portföy’de Yatırım Fonları Yönetiminde, Sabit Getirili Menkul Kıymetler Portföy Yöneticisi görevinin ardından, 2003 – 2018 yılları arasında Yapı Kredi Bankasında Döviz ve Para Piyasaları Direktörü, Sabit Getirili Menkul Kıymetler Direktörü, Bilanço Yönetimi ve Sabit Getirili Menkul Kıymetler Grup Direktörü pozisyonlarında görev almıştır. Yücel, Haziran 2018 tarihinden itibaren Hazine Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı ve Yapı Kredi Bankası İcra Komitesi üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Denetçi : PwC Bağımsız Denetim ve S.M.M.M. A.Ş.

Finansal Bilgiler & Mali Tablolar

Faaliyet Raporları

Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporları

Geçmiş Yıllara Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu

Yetki Belgelerimiz

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca, Şirketimiz yetki belgelerinin yenilenmesi talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunmuştur. Şirketimizin, III-37.1 Sayılı Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Tebliği uyarınca "Geniş Yetkili Aracı Kurum" olarak sınıflandırılmasına karar verilmiş ve ekli dosyada yer alan yatırım hizmet ve faaliyetlerinde bulunmasına izin verilmiştir.

SPK Yetki Belgesi

                         

Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Hizmet ve Faaliyet İzinleri

Emir İletimine AracılıkFaaliyeti

Yurt içinde

Yurt dışında

  Paylar

-

-

  Diğer menkul kıymetler

-

-

  Kaldıraçlı alım satım işlemleri

-

-

  Paya dayalı türev araçlar

-

-

  Pay endekslerine dayalı türev araçlar

-

-

  Diğer türev araçlar

-

-

İşlem Aracılığı Faaliyeti

Yurt içinde

Yurt dışında

  Paylar

İzni var.

İzni var.

  Diğer menkul kıymetler

İzni var.

İzni var.

  Kaldıraçlı alım satım işlemleri

-

-

  Paya dayalı türev araçlar

İzni var.

İzni var.

  Pay endekslerine dayalı türev araçlar

İzni var.

İzni var.

  Diğer türev araçlar

İzni var.

İzni var.

Portföy Aracılığı Faaliyeti

Yurt içinde

  Paylar

İzni var.

  Diğer menkul kıymetler

İzni var.

  Kaldıraçlı alım satım işlemleri

İzni var.

  Paya dayalı türev araçlar

İzni var.

  Pay endekslerine dayalı türev araçlar

İzni var.

  Diğer türev araçlar

İzni var.

Bireysel Portföy Yöneticiliği Faaliyeti

-

Yatırım Danışmanlığı Faaliyeti

İzni var.

Halka Arza Aracılık Faaliyeti

-

  Aracılık yüklenimi

İzni var.

  En iyi gayret aracılığı

İzni var.

Saklama Hizmeti

  Sınırlı Saklama Hizmeti

İzni var.

  Genel Saklama Hizmeti

-

Şirket Haberleri

10. CFA Investment Research Challenge Finaline Ev Sahipliği Yaptık15.02.2018

CFA Institute tarafından dünya çapında düzenlenen hisse senedi araştırma raporu yarışmasının Türkiye finali 15 Şubat Perşembe günü CFA İstanbul Society koordinasyonunda; Yapı Kredi Yatırım sponsorluğunda gerçekleştirildi. Finalde kazanan Galatasaray Üniversitesi takımına ödülünü Genel Müdür Yardımcımız Yılmaz Arısoy takdim etti.

Daha Fazla Göster

İnsan Kaynakları

Yapı Kredi’nin sektördeki öncü yeri ve deneyimine, Koç Holding’in tecrübesi ve UniCredit’in uluslararası kültürünün eklenmesiyle şekillenen Yapı Kredi Ailesi, değişime ve gelişime açık, dinamik ve sosyal sorumluluklarının bilincinde çalışanlarıyla Türkiye’nin her noktasına sınırsız hizmet anlayışını taşıyor.

Yapı Kredi İnsan Kaynakları ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular ve iş ilanlarına kariyerim.yapikredi.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz

Başa Dön