HAKKIMIZDA

Yapı Kredi Yatırım

Türk sermaye piyasalarının öncü aracı kurumlarından biri olarak Türkiye’nin en büyük grubu  Koç Holding ve Avrupa’nın önde gelen bankacılık gruplarından UniCredit’in desteğiyle yurt içinde ve yurt dışında yerleşik bireysel, kurumsal yatırımcılara, geniş ürün yelpazesiyle doğru ve güvenilir çözümler üretiyoruz.

Yaygın erişim kanalları ve farklı ürün seçeneklerini, deneyim ve uzmanlığımızla bütünleştirerek teknolojik olanakları ve piyasaları günü gününe izleyen, gelişmeleri anında değerlendirip yorumlayan yatırım danışmanlarıyla sermaye piyasalarında müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunuyoruz.

İstanbul Genel Müdürlük'te dört satış bölümü, İstanbul dışında yer alan dokuz yatırım şubesi ve Türkiye'nin her noktasında yaygın Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'nin emir iletim aracısı olarak hizmet vermekteyiz.


Bilgi Toplumu Hizmetleri
 

Üst Yönetim

Genel Müdür/Yönetim Kurulu Üyesi: Gülsevin Çipli

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Fakültesi mezunudur. Kariyerine 1984 yılında American Express Bank İstanbul Merkez Şube’de başlayıp, 1987 yılında Sermaye Piyasaları Grubu’na Müdür Yardımcısı olarak atanmış; 1989 yılından itibaren Koç Amerikan Bank A.Ş. Hazine Bölümü’nde sırasıyla Döviz, TL ve Sabit Getirili Menkul Kıymetler masalarında Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1993-2003 yılları arasında Ticari ve Özel Bankacılık alanlarında üst düzey yönetici olarak görev almış, 2003-2006 yılları arasında Koçbank A.Ş.’de Özel Bankacılık Satış Yönetimi Grup Başkanlığı, 2006 yılında Koçbank/Yapı Kredi entegrasyonuyla birlikte Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi’nde Satış Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2009-2013 yılları arası Yapı Kredi Portföy Yönetim A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Gülsevin Çipli, Mayıs 2013'den itibaren Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Yurtiçi Piyasalar Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı: Hakan Yolcu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Yapı Kredi Yatırım'da yatırım uzmanı olarak başladığı kariyerine 2013 yılından beri Yurt İçi Piyasalar Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi'nde İktisat Teorisi ana bilim dalında yapan Hakan Yolcu'nun finans sektöründe 20 yıllık aktif tecrübesi bulunmaktadır.

Kurumsal Satış Trading ve Aracılık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı: Volkan Kızıltan

Volkan Kızıltan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü ve NYU STERN School of Business’ta MBA derecelerini tamamladıktan sonra, bankacılık kariyerine 1996 yılında Yapı Kredi Bankası’nda, Hazine Bölümü’nde başladı. 2000-2006 yılları arasında JP Morgan Sabit Getirili Menkul Kıymetler Kurum Portföy Yönetimi Başkanı olarak çalıştıktan sonra, 2007 senesinde Yönetici Direktör pozisyonuyla Bear Stearns’e katıldı. New York’ta toplam 10 yıl geçirmesinin ardından Volkan Kızıltan, İstanbul’a geri dönerek Merrill Lynch grubundaki Hisse Türev Ürünler Masası’nı kurarak başkanlık etti. 2011 yılında Merrill Lynch’ten ayrılmasından sonra, Yapı Kredi Yatırım ailesine katılan Volkan Kızıltan, halen Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Mali İşler ve Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı: Yılmaz Arısoy

Yılmaz Arısoy, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 1997’de Koç Holding A.Ş.’de Finansman Grubu’nda başladı. 1999’da Koç Holding bursuyla Amerika’ya giderek Cornell Üniversitesi’nde işletme yüksek lisans eğitimini (MBA) tamamladı ve New York’ta Lehman Brothers’da kurumsal finansman üzerine tecrübe edindi. Sonrasında New York’ta UBS Investment Bank’te Yatırım Bankacılığı ve Virginia’da Capital One Bank’te Perakende Bankacılık ve Kredi Kartları alanlarında yöneticilik yaptı. 2006 yılında Türkiyeye dönerek Koçbank ile Yapı Kredi Bankası entegrasyonunda görev aldı ve Yapı Kredi’de MIS ve İş Planlama Grubu Başkanı olarak çalıştı. 2010 yılında Yapı Kredi’nin ana hissedarı UniCredit Bankacılık Grubu’nun Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ne expat göreve atandı ve UniCredit Bank Slovenia’da Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak çalıştı. 2014 Ekim’de Yapı Kredi Yatırım’a gelen Arısoy, Mali İşler ve Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuğu vardır.

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı: Hüseyin Faik Açıkalın

1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş yaşamı ve bankacılık kariyerine, İnterbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. 1992 ve 1998 yılları arasında Interbank, Marmarabank, Kentbank, Finansbank ve Demirbank’ta Müfettişlik, Müşteri İlişkileri Yönetmenliği, Şube Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü gibi çeşitli görevler üstlenmiştir. 1998 yılı Mayıs ayında Dışbank’ta (daha sonra uluslararası finans grubu Fortis tarafından bankanın satın alınmasıyla Fortis’te) Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Açıkalın, kısa bir süre sonra Yönetim Kurulu ve işkolları arasında Koordinasyon ve İletişim'den sorumlu Üst Düzey Yönetici olarak atanmıştır. Aynı zamanda Kredi Komitesi Üyesi olarak da görev yapmaya başlayan Açıkalın, 1999 yılı Haziran ayında banka bünyesinde Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. 2000 yılı Aralık ayında Genel Müdür ve Murahhas Üye olarak görevlendirilen Açıkalın, Dışbank’ın Fortis Grubu tarafından satın alınmasının ardından Fortisbank Genel Müdürü olarak görevine devam etmiştir. Bu süreçte Fortis’in uluslararası yönetiminde de görev yapmaya başlamıştır. Ekim 2007’de Fortisbank’taki görevinden ayrılarak Doğan Gazetecilik CEO’su olarak göreve başlayan Açıkalın, Nisan 2009’da Yapı Kredi Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. 2009 yılı Mayıs ayından bu yana Yapı Kredi CEO’su olarak görev yapan Açıkalın, 2010 yılında mevcut görevine ek olarak Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 2011 yılı Ağustos ayı itibarıyla mevcut görevlerine ilaveten Koç Holding Bankacılık ve Sigorta Grubu Başkanlığı görevine getirilen Açıkalın, ayrıca Yapı Kredi Portföy Yönetimi, Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Bank Nederland, Yapı Kredi Bank Azerbaijan, Yapı Kredi Bank Moscow, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Koç Tüketici Finansmanı’nda Yönetim Kurulu Başkanı, Banque de Commerce et de Placements S.A.’da ve Allianz Yaşam ve Emeklilik’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Bankalar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Niccolò Ubertalli

Niccolò Ubertalli, Politecnico di Torino (Turin, İtalya) Üniversitesi’nden Malzeme Mühendislik Bölümü’nden 1996 yılında mezun olduktan sonra, Vanderbilt Üniversitesi (Tennessee, ABD) Owen İşletme Okulu’nda 2000 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ubertalli, Yüksek Lisans sırasında aynı zamanda Teksid Alüminyum Dökümhanesi’nde Program Yöneticisi ve Proses Mühendisi olarak çalışmıştır. Ubertalli, 2000 yılında Milano’ya (İtalya) taşınarak 2002 yılına kadar McKinsey’de Kıdemli Ortak olarak görev yapmıştır. 2002-2004 yılları arasında, UniCredit Clarima’da Müşteri İlişkileri Bölümü’nde Direktör, 2004-2006 yılları arasında ise dünyanın en büyük kredi kartı hacmine sahip olan ve Bank of America tarafından satın alınan MBNA firmasında (ABD ve İngiltere) Birinci Başkan Vekili olarak çalışmıştır. 2006 yılında Bulgaristan’a taşınan Ubertalli, 2009 yılına kadar UniCredit Tüketici Finansmanı’nda Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görev yapmıştır. 2009 yılında İtalya’ya geri dönen Ubertalli, UniCredit SpA’de 2009-2011 arası Grup CEO’su için Personel Şefi, 2011-2012 yıllarında ise Tüketici Finansmanı Başkanı olarak çalışmıştır. Ubertalli, 2012 yılında Romanya’ya taşınarak UniCredit Tiriac Bankası’nda Şubat 2015 tarihine kadar Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. Bu dönem içinde aynı zamanda Pioneer Investments Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Tiriac İcra Kurulu Üyesi, UniCredit Bulgaristan Tüketici Finansmanı Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Romanya Tüketici Kredileri Yönetim Kurulu Üyesi ve Romanya Ergo Asigurari de Vita S.A’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Niccolò Ubertalli, Şubat 2015 tarihi itibarıyla Yapı Kredi’de UniCredit’i temsilen Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. Ubertalli aynı zamanda, Koç Finansal Hizmetler Murahhas Üye ve İcra Başkanı Vekili ve Yapı Kredi’nin iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır (Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Bank Nederland, Yapı Kredi Bank Azerbaijan, Yapı Kredi Bank Moscow, Yapı Kredi Bank Malta ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık). Ubertalli, ayrıca Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda ve Allianz Yaşam ve Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Patrick Josef SCHMITT

Patrick Schmitt, Almanya’da University of Cologne’den mezun olduktan sonra, yüksek lisansını 2001 yılında Community of European İşletme Fakültesinde (CEMS) tamamlamıştır. Schmitt, kariyerine UniCredit Bank Almanya’da orta ölçekli kurumsal müşteriler portföy yönetmeni olarak başlamıştır. 2005 yılında UniCredit Bank’ta Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Kıdemli Uzmanı olarak 2007 yılına kadar görev yapmıştır. Schmitt 2007-2014 yılları arasında UniCredit Bank’ta Makina, Metal, İnşaat ve Otomotiv Sektörü Kredi Tahsis Direktörü olarak çalışmıştır. Daha sonra, Schmitt 2014 yılında UniCredit Bulbank Bulgaristan’da Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Schmitt, 2016 Ekim ayından buyana Yapı Kredi Bankası Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta olup, aynı zamanda bankanın İcra Kurulu Üyesidir. Schmitt, bankanın yerel ve uluslararası iştiraklerinde Yönetim Kurulu üyesi olarak yer almaktadır.

Mert Yazıcıoğlu

Mert Yazıcıoğlu, Alman Lise’sinden mezun olduktan sonra, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Yönetimi’ni bitirmiş ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. İş hayatına 1987’de S. Bolton and Sons’da başladıktan sonra 1989 yılında Koçbank’ta Müşteri İlişkileri Bölümü’ne geçmiştir. 1990 yılında Hazine Yönetimi’nde görevine devam eden Yazıcıoğlu; sırasıyla Junior Dealer, Dealer, Senior Dealer, Bölüm Yöneticisi, 1996’da Fon Yönetimi bünyesinde TL/YP yönetiminde Grup Yöneticisi görevlerinde bulunmuş ve 1999 yılında Hazine Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Yazıcıoğlu, Şubat 2006 ve Mayıs 2011 yılları arasında Yapı Kredi’de Hazine Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmüş olup Mayıs 2011 itibarıyla Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Yazıcıoğlu, Şubat 2011 tarihinden bu yana İcra Kurulu Üyesi’dir.

Massimo Francese

Massimo Francese (50) Milano’da (İtalya) "Cattolica del Sacro Cuore" Üniversitesi, Ekonomi & Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında "Credito Italiano" bankasında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak göreve başladı ve sonrasında aynı kurumda Organizasyon, Teftiş, Planlama ve Kontrol gibi çeşitli alanlarda deneyim kazandı. 2005 yılında Unicredit S.p.A, Grup Planlama Başkanı oldu. 2007-2010 yılları arasında kariyerine Unicredit Family Financing Bank S.p.A’da Finans Başkanı (CFO) olarak devam etti. Kasım 2010’dan 2012 yılı başlarına kadar Unicredit S.p.A Tüketici Finansmanı Bölümü’nde, Değerleme Yönetimi ve Planlama Başkanlığı’nda bulundu. Bunu takiben, 2012 yılında Sofya’da (Bulgaristan) "Unicredit Consumer Financing EAD"de CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu görevini, Şubat 2016 sonuna değin sürdürdü.
Mr. Francese, 1 Mart 2016 tarihi itibariyle Yapı Kredi Bankası A.S. Finansal Planlama ve Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) ve İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Denetçi : Güney Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş.

Finansal Bilgiler & Mali Tablolar

Faaliyet Raporları

Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporları

Geçmiş Yıllara Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu

Yetki Belgelerimiz

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca, Şirketimiz yetki belgelerinin yenilenmesi talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunmuştur. Şirketimizin, III-37.1 Sayılı Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Tebliği uyarınca "Geniş Yetkili Aracı Kurum" olarak sınıflandırılmasına karar verilmiş ve ekli dosyada yer alan yatırım hizmet ve faaliyetlerinde bulunmasına izin verilmiştir.

SPK Yetki Belgesi

                         

Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Hizmet ve Faaliyet İzinleri

Emir İletimine AracılıkFaaliyeti

Yurt içinde

Yurt dışında

  Paylar

-

-

  Diğer menkul kıymetler

-

-

  Kaldıraçlı alım satım işlemleri

-

-

  Paya dayalı türev araçlar

-

-

  Pay endekslerine dayalı türev araçlar

-

-

  Diğer türev araçlar

-

-

İşlem Aracılığı Faaliyeti

Yurt içinde

Yurt dışında

  Paylar

İzni var.

İzni var.

  Diğer menkul kıymetler

İzni var.

İzni var.

  Kaldıraçlı alım satım işlemleri

-

-

  Paya dayalı türev araçlar

İzni var.

İzni var.

  Pay endekslerine dayalı türev araçlar

İzni var.

İzni var.

  Diğer türev araçlar

İzni var.

İzni var.

Portföy Aracılığı Faaliyeti

Yurt içinde

  Paylar

İzni var.

  Diğer menkul kıymetler

İzni var.

  Kaldıraçlı alım satım işlemleri

İzni var.

  Paya dayalı türev araçlar

İzni var.

  Pay endekslerine dayalı türev araçlar

İzni var.

  Diğer türev araçlar

İzni var.

Bireysel Portföy Yöneticiliği Faaliyeti

-

Yatırım Danışmanlığı Faaliyeti

İzni var.

Halka Arza Aracılık Faaliyeti

-

  Aracılık yüklenimi

İzni var.

  En iyi gayret aracılığı

İzni var.

Saklama Hizmeti

  Sınırlı Saklama Hizmeti

İzni var.

  Genel Saklama Hizmeti

-

Şirket Haberleri

CFA İstanbul Society Hisse Senedi Araştırma Raporu Yarışmasına Ev Sahipliği Yaptık10.03.2017

CFA Institute tarafından dünya çapında düzenlenen hisse senedi araştırma raporu yarışmasının Türkiye finali 9 Mart Perşembe günü CFA İstanbul Society (Yatırım Profesyonelleri Derneği) koordinasyonunda gerçekleştirildi. Yarışmayı Özyeğin Üniversitesi takımı kazandı. Özyeğin Üniversitesi ülkemizi Nisan ayında Prag’da yapılacak olan bölge final yarışmasında temsil edecek. O yarışmada da birinci olması durumunda yine Prag’da yapılacak küresel finale katılacak.

Yarışmanın Türkiye ayağına, Türkiye’den toplam 14 üniversite katıldı. Üniversitelerin İşletme, Finans, Ekonomi, Bankacılık Bölümlerinin lisans ve lisansüstü programlarından 65 öğrenci yarışmaya katıldı. Her sene farklı şirketlerin araştırma raporuna konu olduğu yarışmada, bu sene Arçelik incelendi. Takımlardan sektörel ve finansal analiz yapması, değerleme yöntemlerini kullanması ve bunun sonucunda bir tavsiye kararı (AL, TUT ya da SAT) alması beklendi. Yazılan raporlar üç finans profesyoneli tarafından değerlendirilip notlandı; en yüksek puanı alan beş üniversite Türkiye Finali’nde sunum yapma hakkı kazandı.

Final yarışması 9 Mart 2017 Perşembe günü Yapı Kredi Yatırım sponsorluğunda Yapı Kredi Plaza D Blok Genel Müdürlük Binası, Konferans Salonu’nda yapıldı.

Finalde ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi yarıştı. Final sunumları beş finans profesyonelinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Rapor ve sunum puanlarının ortalaması alınarak yapılan sıralama sonucunda Özyeğin Üniversitesi yarışmanın galibi oldu. Yarışmada Özyeğin Üniversitesini İşletme Fakültesi Uluslararası Finans Programı öğrencilerinden Ezgi Akalan, Mohamad Aljaıroudı, Mert Mut; İşletme Programı öğrencilerinden Hasan Okan Arın ve Aarush Jaggi temsil etti.

Yarışmanın ardından CFA İstanbul Society tarafından “Dernek olarak ülkemizde finans sektörünün gelişmesi için 14 yıldır çalışıyoruz. Sektöre yeni girecek kişileri hem teşvik etmek, hem de mesleki ve etik standartlarını oluşturmak amacıyla bu yarışmaya çok değer veriyoruz. 9 yıldır yarışma finaline katılan üniversitelerden öğrencileri staj ve part time iş imkanı ile daha yakından tanıyıp sektöre kazandırıyoruz. Bu bağlamda, öğrencilerin, sektörün önde gelen isimlerinden rapor yazım sürecinde mentorluk alması ve finalde kendilerine böyle bir jüri karşısında sunum yapma imkanı verilmesinin, öğrencilerin kariyer süreçlerine de destek vermek olduğunu düşünüyoruz. O nedenle bizim için CFA Research Challenge yarışması sadece bir yarışma değil, aynı zamanda sosyal sorumluluğumuz anlamında gerçekleştirdiğimiz önemli bir etkinliğimizdir” açıklaması yapıldı.

Daha Fazla Göster

İnsan Kaynakları

Yapı Kredi’nin sektördeki öncü yeri ve deneyimine, Koç Holding’in tecrübesi ve UniCredit’in uluslararası kültürünün eklenmesiyle şekillenen Yapı Kredi Ailesi, değişime ve gelişime açık, dinamik ve sosyal sorumluluklarının bilincinde çalışanlarıyla Türkiye’nin her noktasına sınırsız hizmet anlayışını taşıyor.

Yapı Kredi İnsan Kaynakları ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular ve iş ilanlarına kariyerim.yapikredi.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz

Başa Dön